Atrakcje

OKOLICZNE…

Atrakcje

Zapraszamy Państwa do wybrania się na piesze i samochodowe wycieczki po okolicy. Warto zdobyć Rachowiec lub Wielką Raczę, szczyty Beskidu Żywieckiego, znajdujące się w najbliższym otoczeniu. Można również zwiedzić Wisłę, Ustroń, Żywiec, Węgierską Górkę i Milówkę. Odkryj piękno Beskidu Żywieckiego!


Leśny Gród

Odległość: 10 km, więcej informacji: http://lesnygrod.info

Leśny Gród to magiczny zakątek, któremu nieobce są akcenty słowiańskich wierzeń. Znajduje się tu posąg Świętowita, 14-metrowa rzeźba wykona z topoli. W ogrodzie obecna jest tematyka orientalna, którą w pełni oddaje ogród chiński, ścieżki Feng Shui, jak i liczne odmiany roślin orientalnych. Wśród rzeźb wykonanych z drewna świerkowego nawiązujących w swej tematyce do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni, spacerują pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, słychać też rechot żab zielonych. Ogród wiosną zdobi pół miliona kwiatów: krokusów, żonkili, storczyków, hiacyntów, narcyzów oraz ozdobny czosnek.


Muzeum Browaru Żywiec

Odległość: 25 km, więcej informacji: https://muzeumbrowaru.pl

Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia browaru. Jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Już samo położenie muzeum budzi ciekawość. Zlokalizowane jest bowiem w dawnych piwnicach leżakowych browaru.


Skocznia narciarska im. Adama Małysza

Odległość: 20 km, więcej informacji: https://www.wisla.pl

Skocznia narciarska zlokalizowana w Wiśle-Malince jest skocznią o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m. Jedna z dwóch, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, skoczni dużych w Polsce. Nosi imię polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza.


Leśny Park Niespodzianek

Odległość: 30 km, więcej informacji: http://www.lesnypark.pl/

Park stwarza przede wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę. Każdego zachwyci silna postawa żubrów, jeleni szlachetnych i jeleni plamistych, łagodność saren i sympatyczna natura danieli. Kto nie chciałby zbliżyć się  i dotknąć muflonów. Podążając naszymi ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi, nie sposób ominąć głównych atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych i sowiarni, obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników.