Atrakcje

Zapraszamy Państwa do wybrania się na piesze i samochodowe wycieczki po okolicy. Warto zdobyć Rachowiec lub Wielką Raczę, szczyty Beskidu Żywieckiego, znajdujące się w najbliższym otoczeniu. Można również zwiedzić Wisłę, Ustroń, Żywiec, Węgierską Górkę i Milówkę. Odkryj piękno Beskidu Żywieckiego!

Leśny Gród
Odległość: 10 km, więcej informacji: KLIK
Leśny Gród to magiczny zakątek, któremu nieobce są akcenty słowiańskich wierzeń. Znajduje się tu posąg Świętowita, 14-metrowa rzeźba wykona z topoli. W ogrodzie obecna jest tematyka orientalna, którą w pełni oddaje ogród chiński, ścieżki Feng Shui, jak i liczne odmiany roślin orientalnych. Wśród rzeźb wykonanych z drewna świerkowego nawiązujących w swej tematyce do kultury Majów, Azteków i Inków, a także postaci zaczerpniętych z baśni, spacerują pawie, bażanty chińskie i tybetańskie, słychać też rechot żab zielonych. Ogród wiosną zdobi pół miliona kwiatów: krokusów, żonkili, storczyków, hiacyntów, narcyzów oraz ozdobny czosnek.
Muzeum Browaru Żywiec
Odległość: 25 km, więcej informacji: KLIK
Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia browaru. Jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Już samo położenie muzeum budzi ciekawość. Zlokalizowane jest bowiem w dawnych piwnicach leżakowych browaru.
Skocznia narciarska im. Adama Małysza
Odległość: 20 km, więcej informacji: KLIK
Skocznia narciarska zlokalizowana w Wiśle-Malince jest skocznią o punkcie konstrukcyjnym K 120 i wielkości (HS) 134 m. Jedna z dwóch, obok Wielkiej Krokwi w Zakopanem, skoczni dużych w Polsce. Nosi imię polskiego skoczka narciarskiego Adama Małysza.
Leśny Park Niespodzianek
Odległość: 30 km, więcej informacji: KLIK
Park stwarza przede wszystkim odwiedzającym możliwość obcowania z naturą. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem można podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę. Każdego zachwyci silna postawa żubrów, jeleni szlachetnych i jeleni plamistych, łagodność saren i sympatyczna natura danieli. Kto nie chciałby zbliżyć się i dotknąć muflonów. Podążając naszymi ścieżkami przyrodniczo-dydaktycznymi, nie sposób ominąć głównych atrakcji parku: stacji ptaków drapieżnych i sowiarni, obsługiwanych przez wykwalifikowanych sokolników.
Stary Zamek w Żywcu
Odległość: 25 km, więcej informacji: KLIK
Stary Zamek w Żywcu to zabytek należący kiedyś do Komorowskich, następnie do Habsburgów, odbudowany w latach 1485-1500, pokazujący kulturę dawnych czasów. W zamku można przyjrzeć się arkadowemu dziedzińcowi, miejscu kaźni, przedmiotom z tradycyjnej kultury Górali Żywieckich oraz dawnej i współczesnej sztuce ludowej. W zbiorach znajduje się odświętny strój góralskiej pary małżeńskiej, stroje kolędników, instrumenty ludowe, meble, sprzęty gospodarskie i narzędzia rolnicze. Zbiory działu przyrody prezentują okazy fauny i flory beskidzkiej (m. in. niedźwiedź brunatny, żubr, żbik, ryś) oraz zbiór paleontologiczny zawierający szczątki zwierząt kopalnych. Po wizycie w zamku można wybrać się na spacer do pięknego parku żywieckiego, w którym znajduje się zabytek.